Yield Manager

/Yield Manager
Yield Manager 2018-05-22T13:47:49+00:00

PHOBS-TR Yield Manager Servisi

Yield Management hizmeti ile, otellerin yükselen ve düşen talebe göre fiyatlarını yükseltip düşürmeleri amaçlanmıştır.

Otellerin müsaitliklerinin yükseldiği noktalarda alarm  opsiyonu konulur.  Bu Özellik ile yükselen talep anında  bildirilir.

Yield Manager

Alarm opsiyonundan bağımsız olarak Yield Manager her hangi bir odanın  fiyat değişimlerini her hangi bir zaman periodunda kolaylıkla gerçekleştirmesine olanak sağlar

Yield Manager i kullanmaya başlamak için, Kullanıcının fiyat seviyelerini en düşükten en yükseğe doğru belirlemesi ve yüzdesel olarak ayırması gereklidir.

Yield Manager in kurulum etabında her fiyat seviyesi kullanıcı tarafından kolaylıkla anlaşılabilecek ve yönetilebilecek bir renk ve bir rakam ile belirtilir. Yield Manager hizmetine Her zaman yeni fiyat seviyeleri eklenebilir, yükseltilebilir veya düşürülebilir veya fiyat seviyeleri değiştirilebilir

 

Yield Manager in kurulum aşamasında fiyat seviyeleri  bütün yıl için grafiksel olarak tanımlanmıştır. Sol menü de herhangi bir otel için veya bir oda tipi için,  fiyat değişimleri Mouse tıklaması ile veya klavyeden yazılması ile belirli bir period için yapılabilir.

Bütün değişimler otomatik olarak kendi web sayfasında ve bütün kanallarda gösterilir ve kullanıcıya ait bütün satış kanallarında update edilir. Bütün kanallar otomatik rate update ine eklenebilir veya çıkarılabilir.

 

Bütün fiyat planları farklı özellikler içerebilir( 7 gece kal 6 gece veya diğerleri) bu fiyat planları birlikte gruplandırıp bağlanabilir, ve bir fiyat planın değişim bütün fiyat planlarının değişmesini sağlar. Bu bağlantılı fiyat planları yüzde veya sabit bir değer ile ilişkilendirilebilir.

Oluşturulmuş olan bütün paketler  yield processi ile ilgili olarak seçilebilir veya dışarı çıkarılabilir. Eğer Paket sabit bir ücrete sahipse fiyat değişimlerinden ayrı tutulur. Eğer pakette oda fiyatları değişiyorsa yield yönetimine dahil edilebilir.

 

 

Yield Manager Özellikleri

  • Yeni fiyat seviyeleri –Fiyat Planları
  • Fiyat planları linklenebilir veya bağımsız olabilir:
  • Fiyat seviyelerinin mause veya klavye ile değişimi
  • Istenildiği kadar grup oluşturulabilmesi
  • Fiyat seviyelerinin isim ve renklerle yönetilmesi
  • Değişimlerin yönetilmesi
  • Fiyat Gruplarının Kurulması
  • Aylık veya Yıllık Yönetim
  • Oda seviyesine göre yönetim